Česky English JPN

Jiri Prochazka

Česká pohádka v UFC. Procházka přežil údery Ničitele a poslal ho k zemi loktem

02.05. 2021

Jiří Procházka zvládl vítězně i svůj druhý duel v prestižní organizaci UFC. Český bojovník MMA si v Las Vegas v hlavním duelu večera poradil se zkušeným Američanem Dominickem Reyesem. Knokautoval ho ve druhém kole.

Procházka se jako první Čech v historii předvedl v hlavním zápase akce a velký tlak i očekávání zvládl. Mohl se radovat z dalšího fantastického úspěchu a v polotěžké váze se opět o něco přiblížil vysněné titulové bitvě.

V postojové přestřelce plné úderů z obou stran byl v úvodu o něco aktivnější Reyes, který uštědřil Procházkovi několik tvrdých kopů a háků, kvůli nimž během kariéry dostal přezdívku The Devastator, tedy Ničitel.

Stejně jako ve své loňské premiéře s Volkanem Oezdemirem inkasoval Procházka velké množství úderů, ale všechny dokázal ustát a brzy výrazně přebral iniciativu.

Reyes zkusil duel přenést na zem, ale český fighter se ze sevření dokázal dostat. V polovině prvního dějství Procházka trefil amerického soka pravým hákem a momentum zápasu v té chvíli jednoznačně přetočil na svou stranu.

Američana rány citelně zpomalily, začal krvácet, a i když nadále dokázal Procházku celkem obstojně trefovat, s tím to ani nehnulo, což potvrdil energickou sprškou úderů v samotném závěru první pětiminutovky.

Skvělé výměny úderů pokračovaly i ve druhém kole. Reyes spíše ustupoval, ale i z ústupu dokázal hrozit. Po jednom z takových úderů se Procházka přece jen lehce zapotácel. Opět se šlo na zem, Reyes zkusil duel rozhodnout “gilotinou”, i z tohoto sevření se ale Čech vymanil a v tu chvíli už o jeho dominanci nemohlo být pochyb.

Ze země se Procházka zvedl nabitý energií a vzal si poslední slovo.

V závěru druhé pětiminutovky přispendlil svého soupeře drtivými údery k pletivu, aby pak rozhodl loktem po efektní otočce. Američan se po něm bezvládně skácel k podlaze oktagonu v UFC Apex a Procházka se mohl pokorně radovat.

“Chtěl jsem ukázat krásu tohoto umění, které miluji. Občas jdu ale příliš rychle za vítězstvím, také proto jsem schytal několik úderů. Byly tam chyby, ale stále se učím. Byl to pěkný souboj,” uvedl po utkání Procházka, který si odnesl i bonus za výkon večera.

Loket prý vůbec nebyl v plánu. “Bylo to čistě instinktivní. Po pár úderech, které jsem od Dominicka dostal, jsem nebyl schopen moc přemýšlet,” pousmál se český bojovník.

Okamžitě po působivé výhře se rozjely spekulace o tom, že příští Procházkův duel už bude titulový.

“Ano, jsem připraven a bude mi ctí,” potvrdil nadšený Čech v rozhovoru. Prezident UFC Dana White bezprostředně po duelu potvrdil, že by se měl Procházka utkat s vítězem souboje mezi současným králem Janem Blachowiczem a Gloverem Teixeirou. Jejich klání je na programu v září.

Nápad na založení vlastní značky se zrodil někdy počátkem roku 2016. Tehdy ještě velmi mladá největší naděje českých bojových sportů Jiří Procházka už měl několik let zaběhlý rituál, který obdivovalo zasvěcené okolí - nedělní trénink
BJP (bomby jak pi**).